ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Piec Akumulacyjny Do Domku Drewnianego 35M? Czy Jednak Coś Innego? - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Piec Akumulacyjny Do Domku Drewnianego 35M? Czy Jednak Coś Innego?

#1 Użytkownik jest niedostępny   woycieh 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 03-wrzesień 17

Napisany 03 wrzesień 2017 - 02:12

Cześć! Od kilku dni zagłębiam się w temat ogrzewania, a przynajmniej staram się... Bardzo proszę o utwierdzenie mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałem. Ale tym bardziej proszę o informację jeśli się mylę
Wiem, że tematów na forum jest mnóstwo, ale naprawdę, jeśli człowiek "nie siedzi" w tym na co dzień, to im więcej czyta, tym mniej wie...

Do rzeczy:
Stawiam domek 35m, w którym będzie mój warsztat. To pierwsza ważna informacja, bo nie będzie on ogrzewany ciągle. Przyjmuję, że zimą będzie to 5dni w tygodniu po 4-6godzin.
Temperatura jaka mnie urządza to ok. 15-17stopni, po prostu tyle, aby można było swobodnie pracować.
Domek w konstrukcji szkieletowej - posadowiony na bloczkach betonowych, parterowy, wys. ścian ok. 2,20m. Ściana z deski elewacyjnej 2cm, ocieplone wełną 10cm (być może zdecyduję się na 15cm), na to boazeria. Tak samo ocieplone też podłoga i sufit.
Dwa okna i drzwi wejściowe PCV, jakieś "standardowe".
Wg. obliczeń na stronie ciepłowłasciwe.pl potrzebuję mocy 2,6kw (tutaj mój wynik: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2o8o )
Rozważam więc zakup pieca 3kw, coś tego typu: https://www.emultimax.pl/pl/p/Piec-akumulacyjny-Dimplex-VFMi30-dynamiczny-3kW-termostat-i-DOSTAWA-gratis/885
Chciałbym aby można było łatwo nagrzać w domku - przykładowo aby w poniedziałek, po 2 dniach mojej nieobecności, można było szybko (powiedzmy w ciągu pół godziny) nagrzać domek do przynajmniej ~13stopni.
Po drugie oczywiście ważne są koszty utrzymania. Wg. moich obliczeń piec 3kw, przy użytkowaniu ok. 30h tygodniowo pobierze ok. 400kwh prądu, czyli za ok. 200-220zł/mc. I taka kwota jest dla mnie akceptowalna.
Proszę o potwierdzenie, że to co sobie założyłem ma ręce i nogi i takie rozwiązanie jest najsensowniejsze w moim przypadku (i że nie zbankrutuję )
Z góry dzięki za pomoc i wszelkie uwagi - tak jak pisałem, jestem w tym temacie zielony, bazuję tylko na tym co wyczytam w necie. Interesują mnie też Wasze doswiadczenia z tego typu piecami, tzn. głównie jeśli chodzi o ich awaryjność i np. na co zwracać uwagę przy zakupie (jacy producenci są OK a jakich unikać itd.).
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie