ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Palenie W Piecu Gorno-Dolnym - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Palenie W Piecu Gorno-Dolnym Problem palenia w piecu Kamen

#1 Użytkownik jest niedostępny   Darek1986 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 11-października 17

Napisany 11 października 2017 - 06:20

Witam. Piec firmy Kamen, na piecu pisze kocioł grZewczy stalowy wodny niskotemperaturowy, nic ciepła 28 kw,sprawność cieplną 80% +- 2%. Piec typu gorno-dolny.zasyp ok 20litrow, do ogrzania ok 130m2,dom ocieplony styropanem 10cm Stara rury kaloryfery żeliwne. Mój problem? Ogólnie na wiele sposobów palilem i dalej nie wiem jak ... już szlag mnie trafia. Ustawienie komputera: pompa załącza się od 30 wyłącza przy 28°. Siła podmuchu 3 w skali do 10 . Temperatura zadana 52 przerwa przedmuchu 7min i czas w ktorym dmucha miedzy przerwami to (a kuzwa nie pamiętam koło 40sekund chyba?). Moje próby palenia to zasypanie dwoma 10-litrowymi wiadrami miału i zapalenie od góry. Powiedzmy że do temp żądanej dojdzie po ok półtora godz najszybciej pod warunkiem że dokładam drewna . Palenie od dołu; ostre palenie i zasypanie od góry trochę szybciej dojdzie do temp zadanej. Ale tu i tu szybko się wypala po Max 3 h więc długo z rozpaleniem idzie i szybko się wypala. No i jeszcze jedno czemu się długo rozpala... do temp 30° czyli gdy włącza się pompa dochodzi powoli, od 30° szybko całkiem do 45-55° utrzymuje ja około minutę i spada do temp od której zaczynało się palenie np 17° i ta stemp utrzymuje się z 5min może więcej trochę, Później ta sama historia do 30° powoli i szybciej do 45-55° i w dół do tych 17, te 17 trzyma znów chwilę i już powoli do temp zadanej, i nie zawsze ja osiąga. Mam wielki ból głowy przez to. Nie wiem co już. Pewnie poradzicie zet ustawić pompka od 40° ale co to zmieni ?? Może zmieni ale nie wiem co wytlumaczcie. Rozumiem że mi tak 2x pompuje cały obieg wody i za 3 razem pompuje tak "normalnie" . Co zrobić żeby odrazu tak było tzn za pierwszym razem ??
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Darek1986 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 11-października 17

Napisany 12 października 2017 - 11:41

Yyyy nie nic tylko moc tam miało być na początku 😊
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Darek1986 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 11-października 17

Napisany 13 października 2017 - 05:18

Asa no i zostaje dużo wegielkow mieli po wypalaniu ale przy paleniu od dołu dużo mniej
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   zibi 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 21-listopada 17

Napisany 21 listopada 2017 - 10:25

Darek.Ten piec masz za duży ,powinieneś mieć piec 13kw maxymalnie do 17kw .Druga sprawa czym się pali ,spróbuj zasypać węglem kamiennym orzech kaloryczność min 27MJ/kg odpal od góry .następnie ustaw parametry fabryczne .Temperatura zadana jest mała ,powinno być min.65C ,wygląda na to że ten piec nie powinien być palony samym miałem ,po prostu dusi się .Moc tego pieca jest przeznaczona na 220-280m2 domu.

Ten post był edytowany przez zibi dnia: 21 listopada 2017 - 10:35

0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie