ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Vitogas 100 Nie Podaje Napięcia Na Pompę C.o. - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Vitogas 100 Nie Podaje Napięcia Na Pompę C.o. Jaka przyczyna usterki , czy pompa może pracować 24/7 ?

#1 Użytkownik jest niedostępny   aficio 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 29-października 17

Napisany 29 października 2017 - 01:37

Po przerwie letniej chciałem przełączyć piec na grzanie na kaloryfery . Po przełączeniu okazało się, że grzejniki są zimne. Zacząłem poszukiwania problemu. Posprawdzałem zawory , ciśnienie wody , kaloryfery wszystkie odpowietrzone i nic . Dzwonię do znajomego hydraulika. Wszystko mu opisałem , więc rzekł że skoro rura z pieca do pompy jest gorąca , a za pompą letnia to coś musi byc z pompą . Poruszałem nią , nie ruszyła. Szybko kupiłem nową , hydraulik przyjechał zamontować . Przy okazji wymienił jakiś zawór za pompą na wszelki wypadek i dalej był problem ( kaloryfery dalej zimne) . Rozebrał pompę i znalazł przyczynę . Piec nie podawał napięcia na pompę. Podłączyliśmy inny przewód bezpośrednio do gniazdka i wszystko poszło elegancko. Kaloryfery grzeją , w domu nigdy nie było tak ciepło. W związku z powyższym mam następujące pytania :
1. Co może być przyczyną , że piec nie zasila pompy C.O. ?
2. Dlaczego w sterowniku pokojowym pomimo ustawionej temperatury np. na 20 stopni , piec nadal dogrzewa i temp. w pokoju już wynosi 22 stopnie? Kiedyś było inaczej . Kiedy piec dogrzał do tej temperatury , po prostu się wyłączał.
3. Czy ciągła praca włączonej pompy ma wpływ na zużycie gazu ? Bo prądu to już wiem :)
4. Czy opisana sytuacja może mieć istotny wpływ na rachunek za zużyty gaz ?

Piec : Viessman Vitogas 100
Sterownik na piecu : Vitotronic 100
Sterownik pokojowy : nie widzę nazwy , wiec wrzucam zdjęcie, gdzie widać jaka temperatura jest zadana a jaka na termometrze.

Liczę na porady i fachowe informacje .

Załączone pliki


0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie