ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Immergas - Wymaga Częstego Czyszczenia - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Immergas - Wymaga Częstego Czyszczenia Co może być przyczyną?

#1 Użytkownik jest niedostępny   Ursus 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 05-listopada 17

Napisany 05 listopada 2017 - 01:50

Witam wszystkich,
Mam problem z piecem dwufunkcyjnym Immergas, który ma dwa lata i szukam porady. Piec był montowany przez instalatora, miał wykonany odbiór - nic na skróty.
Co pół roku piec wymaga czyszczenia. Na wymienniku ciepła (tak mi się wydaje, że to poprawna nazwa) regularnie osadza się zielono-biały osad. Efekt jest zawsze taki sam, tj. pierwsze objawy tego zjawiska to pojawiające się pod piecem drobiny popiołu. Potem, ale jednocześnie tylko po wieczornych kąpielach, tj. gdy piec pracuje ze zwiększoną mocą (samo ogrzewanie nie powoduje takich efektów) zaczyna się włączać czujnik czadu, po kolejnych paru dniach w tych samych okolicznościach zaczyna być już czuć smród spalin, a po kolejnych kilku dniach piec zaczyna nie dogrzewać wody użytkowej.
Po jego rozebraniu w środku wszędzie leży sporo popiołu, który jak mniemam dopala się na palnikach i stąd smród spalin i aktywacja czujnika czadu. Konieczne jest oczyszczenie wymiennika ciepła, który jest zapchany tym popiołem i osadem co zapewne powoduje zmniejszoną wydajność grzania, a po jego oczyszczeniu jest spokój na pół roku, po czym sytuacja się powtarza.
Czy ktoś może podpowiedzieć, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?
Dodam, że wcześniej w tym samym miejscu i do tej samej instalacji był zamontowany stary piec gazowy, jeszcze ze "świeczką", który miał kilkanaście lat i takich problemów nie było.
Z góry dziękują za pomoc.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie