ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Problem Z Ustawieniem Pieca - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Problem Z Ustawieniem Pieca

#1 Użytkownik jest niedostępny   Mateusz 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 15-stycznia 18

Napisany 15 stycznia 2018 - 11:59

Witam serdecznie, posiadam kocioł 3 klasy o mocy 30 KW, jako opał stosuję mieszankę miał 23 oraz 27. Powierzchnia użytkowa budynku to około 200m2. Na parterze (około 120m2) znajduje się ogrzewanie podłogowe wspomagane dwoma grzejnikami, 60 m2 dodatkowo wyposażone w cztery grzejniki, które są jednak zakręcone (grzeje tylko podłogówka), Poddasze ogrzewane jest tylko grzejnikami.
Problem z piecem polega na tym, iż za dużo węgla zostaje niewypalone w palenisku a spada już do pojemnika na popiół. W momencie jeżeli mam ustawiony tryb pompy równolegle to problem może nie jest jeszcze az tak wielki, jednak jeżeli wyłączę np. ogrzewanie podłogowe i ustawie tylko ogrzewanie wody oraz grzejników to niewypalony węgiel z jeszcze większą częstotliwością spada do popiołu. Ustawienie sterownika jest następujące:

1. czas pracy: 45 sek
2. Czas przerwy: 5:45
3. praca w podtrzymaniu:60sek
4. przerwa w podtrzymaniu: 15 minut
5. opóźnienie podajnika: 5 sek
6. opóźnienie went.: 5 sek
7. temp. wł. pompy: 40 C
8. zadania CO: 56 C
9. Zadania CWU: 56 C
10. histeryza kotła: 4 C
11. histeryza CWU: 4 C
12. siła nadmuchu: 45%
13. moc przedmuchu: 80%

Czy macie może jakieś sugestie w jaki sposób prawidłowo sparametryzować ustawienia?

Pozdrawiam
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Killer 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 06-lutego 18

Napisany 06 lutego 2018 - 09:18

Witam. Ja mam podobny problem. Mianowicie posiadam ppiec z podajnikiem krzaczka skp 3d 18 kw i sterownik st 480. Instalacje c.o mam bardzo prosta tj dom jednorodzinny parterowy (stare budownictwo) ocieplony 12 styropianem okolo 140 mkw a w nim grzejniki w kazdym pokoju i zbiornik na c.w.u i to zasilane jedna pompka c.o bez zaworu 3 droznego i z tego samego pieca zasilany jest budynek gospodarczy okolo 50 mkw tylko juz druga pompka. Problem hest taki ze w sezonie grzewczym spalam 5 ton ekogroszku. Pewnie wina zlych ustawien parametrow pieca. Prosze o pomoc jak mam dobrac czas podawania i przerwy w podawaniu i innych parametrow tj praca w podtrzymaniu i inne. Prosze niech ktos doradzi....

Ten post był edytowany przez Killer dnia: 06 lutego 2018 - 09:30

0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Killer 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 06-lutego 18

Napisany 06 lutego 2018 - 09:23

A swoja droga Mateusz wydaje mi sie ze masz za dlugie czasy podawania i przerwy w podawaniu jak i pracy w podtrzymaniu i groszek sie nie spala bo za suzo go podaje.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Killer 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 06-lutego 18

Napisany 06 lutego 2018 - 09:26

Ja na swoim piecu mam czas podawania 18 sec a przerwy w podawaniu 120 sec czas pracy w podtrzymaniu 15 sec z przerwa 60 min i wentylator w podtrzymaniu 40 sec z przerwa 45 min. I tak idzie mi duzo opalu.

Ten post był edytowany przez Killer dnia: 06 lutego 2018 - 09:28

0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie