ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Jaki Zestaw Solarny - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaki Zestaw Solarny

#1 Użytkownik jest niedostępny   Agamemnon 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 3
  • Dołączył: 23-listopada 10

Napisany 14 maja 2011 - 02:26

Jestem na kupnie zestawu solarnego. Wybór kotła to był przy tym mały pikuś. Jest taki wybór, że nie wiem co robić. Jedne firmy sprzedają zestawy próżniowe takie jak mnie interesują za 8 - 9 tysięcy a inne mają takie same za 5 - 6 tysięcy. To znaczy ta sama ilość rur i ta sama objętość bojlera a całkiem inna nazwa. Jak się w tym połapać, pomóżcie.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 15 maja 2011 - 12:46

Poruszyłeś bardzo ciekawy ale i trudny temat.

O ile w przypadku kolektorów płaskich nie jest tak źle, mamy kilku dobrych - krajowych producentów (Hewalex, Watt, Lemet, Ensol itd) o tyle solarów prózniowych (o ile wiem) w Poslce nikt nie produkuje. Prawdopodobnie zostało już niewielu producentów w Europie (przenoszą produjkcję do Chin). Czyli kolektor próżniowy = Chiny.

To, że coś jest produkowane w Chinach nie oznacza automatycznie niskiej jakości. Jeżeli zamówisz rurkę próżniową za 10 dolarów będzie ona całkiem innej jakości niż ta za 1 dolar. Myślę, że tutaj już masz odpowiedź na swoje pytanie. Kontynuując temat zestawów prózniowych (po częsci dotyczy to i płaskich)...

Zestawy solarne możemy podzielić na 3 kategorie:
1. Tanie - niskiej jakości. Najczęście sprzedawane na serwisach aukcyjnych. Kupuje się najtańsze solary w Chinach (są bardzo tanie). Następnie uzupełnia się zestaw o taniutki bojler z jedną węzownicą (powinien byc z dwoma) i najtańszy osprzet (grupa solarna, naczynie, przyłącza itp). Taki zestaw możesz kupić własnie za 5 do 6 tysięcy brutto. Tutaj będzie spory problem z gwarancją, za 2 - 3 lata sprzedawcy może już nie być a do Chin razcej się tego nie zareklamuje. Zakup tani - na własne ryzyko.

2. Średnie cenowo - dobrej jakości. Takie zestawy próżniowe oferują często producenci bojlerów chcąc uzupełnić swą ofertę o jakże popularny teraz produkt. Kupują dobrej jakości solary próżniowe i uzupełaniają je o własnej produkcji bojler (tutaj ma on już 2 wężownice) i osprzęt typu wilo, grundfos itp. Takie zestawy kosztują 7 do 8 tysiecy brutto. Nie będzie problemu z gwarancją gdyż zestaw jest sprzedawany pod marką znanego producenta (jest gdzie reklamować), który nie mógł zastosować tanich podzespołów w obawie o swoją renomę. Przykład: Lemet, Galmet, Elektromet itd.

3. Drogie - dobrej jakości. To samo co punkt 2 tylko markowane przez wielkie koncerny. Ceny grubo ponad 10 tysięcy. Tutaj zdaża się też sytuacja gdzie duże zagraniczne koncerny kupują całe zestawy od naszych - krajowych firm markując je i podnosząc cenę (np Immergas).

Reasumując, kupując zestaw najtańszy - masz problem, kupując najdroższy - przepłacasz ;-)

P.S.
Ostatnio też sprzedawcy (hurtownie, sklepy) zaczynają tworzyć własne zestawy (często pod własna marką). Tutaj niestety często też będzie to najniższa półka.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie