ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Dedietrich Mcr - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Dedietrich Mcr

#1 Użytkownik jest niedostępny   Sambor 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 10-czerwca 11

Napisany 10 czerwca 2011 - 11:26

Dzieńdoberek. Zaskoczony wiadomością dzisiaj zasłyszaną postanowiłem się zwrócić o jej weryfikację do użytkowników tego forum. Będąc zdecydowany na kupno pieca gazowego DeDietrich model MCR II szczegółowo wypytałem o warunki gwarancji. Dowiedziałem się że za pierwszy rozruch pieca gazowego płaci sprzedawca. Sprzedawca pieca płaci serwisantowi. Pytając w kilku sklepach tylko w jednym uzyskałem potwierdzenie, że cena zawiera te koszty i że zapłacą za pierwsze uruchomienie serwisantowi jeżeli prześle fakturę i jakiś dodatkowy dokument. W pozostały 4 sklepach wmawiano mi, że ja te koszty mam pokryć. A kiedy się powoływałem na zapis gwarancyjny zachęcali mnie do kupan kotła innej marki.

Nie rozumiem tej sytuacji ponieważ pytałem o to samo w Vaillant, Immergas, Beretta i Junkers. Wszędzie uzyskałem odpowiedź, że koszty pierwszego uruchomienia pokrywa producent a nie sprzedawca lub ja jako nabywca. Dlaczego w Dedietrich jest inaczej ?
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 11 czerwca 2011 - 01:28

Tak jak piszesz w gwarancji Dedietricha jest napisane, że koszty pierwszego uruchomienia pokrywa sprzedawca. Wprowadzono to jakiś czas temu. Przypuszczam, że sprzedaż tych urządzeń mocno spadła. Dla mnie to jest bez sensu a Immergas, Ulrich, Vaillant itd. tylko się cieszą z napływu klientów.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 24 czerwca 2011 - 08:03

A według mnie nie tylko to powoduje że DeDietrich traci klientów. Kotły Immergasa czy Vaillanta są po prostu mniej awaryjne co w przypadku Immergasa jest potwierdzone dłuższym okresem gwarancji.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 24 czerwca 2011 - 09:49

Niektórzy twierdzą, że w Polsce DeDietrich kojarzy się głównie z kotłem kondensacyjnym MCR. Szkoda, że akurat z produktem w mojej opinii tak przeciętnym.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 18 lipca 2011 - 10:27

de dietrich rzeczywiscie obarcza sprzedawców do zapłaty za uruchomienie jednak prawie każdy sprzedawca ma swojego autoryzowanego serwisanta i płaci mu za uruchomienie lub obniża klientowi cenę o koszt uruchomienia tylkopo to aby wyeliminowac sprzedaż poza hurtowniami bo dietrich sugeruje aby kotły które zostały kupione na necie i nie mają podbitej gwarancji przez sprzedawcę były uruchamiane za wieksze pieniądze
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 18 lipca 2011 - 10:30

Zobacz postGregory, o 24 czerwca 2011 - 09:49 , powiedział:

Niektórzy twierdzą, że w Polsce DeDietrich kojarzy się głównie z kotłem kondensacyjnym MCR. Szkoda, że akurat z produktem w mojej opinii tak przeciętnym.
no nie wiem czy przeciętny 320m2 za 480zł na miesąc przy 20 stopniach na minusie na zewnątrz chyba dobrze co?
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 19 lipca 2011 - 08:51

Zobacz posttermastyl, o 18 lipca 2011 - 10:27 , powiedział:

dietrich sugeruje aby kotły które zostały kupione na necie i nie mają podbitej gwarancji przez sprzedawcę były uruchamiane za wieksze pieniądze

Teraz "wszystko" kupuje się "na necie". Nie widze podstaw aby kasować mnie drożej za uruchomienie bo potrafiłem kupić tysiąc złotych taniej niż w "hurtowni". Przy takim podejściu moim zdaniem DD zejdzie na margines.
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 19 lipca 2011 - 04:12

a moim zdaniem MCR to super kociołek przede wszystkim bardzo oszczędny tylko trzeba umiec go ustawic, kto miał MCR-a nie kupi nic innego i to nie jest tylko moje zdanie no chyba że pierwsze uruchomienie polegało tylko na włączeniu wtyczki do gniazda. Pozdrawiam
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 04 sierpnia 2011 - 07:26

Zobacz posttermastyl, o 18 lipca 2011 - 10:30 , powiedział:

no nie wiem czy przeciętny 320m2 za 480zł na miesąc przy 20 stopniach na minusie na zewnątrz chyba dobrze co?

Wybacz ironię ale czy w takiej sytuacji ubieracie się tylko w polary czy też w ruch idą grube płaszcze? Jaka panuje tam temperatura?
0

#10 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 04 sierpnia 2011 - 08:22

Naturalnie ludzka 21 stopni w okresie obn. i 22 stopnie podwyższenie jak chcecie pogadac z ludzmi u których pracują te kociołki posiadam nr. telefonów.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie