ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Dedietrich City 24 Ff Bic - Potrzebna Pomoc! - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Dedietrich City 24 Ff Bic - Potrzebna Pomoc!

#1 Użytkownik jest niedostępny   goluszysko 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 10-listopada 11

Napisany 10 listopada 2011 - 01:26

Witam!

z gory przepraszam jezeli post zamiescilem w nieodpowiednim miejscu ale nie jestem czestym bywalcem tego forum.

Wyzej wymieniony model wisi sobie w mojej kuchni.... i sprawia problemy od prawie samego poczatku. Nadeszla kolejna zima ( zamontowalem go w sierpniu 2008) a kociol po prostu cieknie.

wielu specjalistow juz na niego rzucalo okiem, w przenosni i doslownie - jakos nie wydaje mi sie zeby mozna bylo zlokalizowac usterke patrzac na niego z zewnatrz albo zdejmujac tylko przednia klape...
ale do rzeczy.
piec byl zdejmowany do remontu - kuchnia w ktorej wisi jest swiezo po remoncie!!!!!!!!!!!!!! - i mysle ze musial wtedy zostac uszkodzony. nie jestem tego zupelnie pewny ale zdarza mu sie "podciekac".
skad?
z dolu - podczas kolejnej proby znalezienia miejsca wyciekow zauwazylem ze plastikowa ochrona zeliwnego zasobnika na wode jest popekana - oblupalem wiec tyle ile moglem po to zeby dotrzec do tego zasobnika, ktory okazal sie mocno zardzewialy bo zbierala sie tam woda - ktora wyciekala przez popekany plastik. spuscilem dowe ktora sie zebrala pomiedzy tym plastikiem a zeliwnym zbiornikiem i byl spokoj - przez jakis czas.
ostatnio znowu zaczal przeciekac.
w miedzyczasie zostal wymieniony trafiony odpowietrznik ktory znajduje sie na gorze nad zasobnikiem. to pomoglo o tyle ze wody w instalacji w domu nie ubywa, i nie musze dolewac co 1-2 tygodnie.
myslalem tez ze z tego odpowietrznika sie jakims cudem woda dostala pomiedzy ten plastik i zasobnik i to cieklo od dolu. ale jak sie pozniej okazalo - jednak nie.

mysle ze zasobnik moze miec jakies pekniecie, moze przy jakiejs rurce doprowadzajace/odprowadzajacej wode - nie mam pojecia.

potrzebny jest specjalista - z gdanska lub okolic ktory podjalby sie znalezienia przyczyny, choc jak znam zycie to pewnie lepiej sobie darowac i od razu zmienic kociol...
i tu zaczynaja sie schody - jako ze nie znam sie na temacie - prosze o pomoc fachowcow - czy to sie wogole da zrobic - jezeli zasobnik ma jakies pekniecie na polaczeniach - lutowac? spawac?
czy to sie wogole robi??????

a jezeli taka akcja sie zupelnie nie oplaca lub nawet jak sie okaze ze jest jakis przeciek - nie da sie tego polaczyc na nowo, to pewnie w gre wchodzi zmiana pieca i tu pytanie nr 2:

prosze o polecenie dobrego - solidnego - niezawodnego kotla ktory mialby zastapic w/w maszyne. mieszkanie ma ok 70 m2. wczesniejszy byl z "turbo" - zasysal zza sciany przy ktorej wisi - i chcialbym zeby tak zostalo. nie chce raczej kondensacyjnych bo wydaje mi sie ze to za male mieszkanie.
bardzo prosze o pomoc w tym temacie - z kazdym dniem jest zimniej - a miska pod kotlem moze niedlugo nie wystarczyc :)
prosze o odpowiedzi na forum albo o kontakt mailowy goluszysko@o2.pl
z gory bardzo dziekuje za pomoc!!!
Marcin
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 10 listopada 2011 - 06:04

Ja bym zadzwonił po serwis fabryczny, osobiście posiadam autoryzację na produkty De Dietricha i mam kilka tych kotłów na stałych przeglądach ale nie zdarzyło mi się cos takiego. Jeśli coś wymieniac to raczej zasobnik w kotle a nie cały kocioł, poczytaj gwarancję bo wydaje mi się że na wymiennik i zasobnik jest 5 lat gwarancji. POZDRAWIAM
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   goluszysko 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 10-listopada 11

Napisany 11 listopada 2011 - 07:52

dzieki za szybka odpowiedz, naprawde doceniam!


czy mozesz mi powiedziec czy dostac sie do tego zasobnika to skomplikowane zadanie?

jak mam go zmieniac to wole miec pewnosc ze tu tkwi problem a nie po paru dniach podstawiac miske;)

pozdrawiam
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 11 listopada 2011 - 11:50

Trzeba zdjąc obudowę przednią i lewą boczna, do zasobnika podłączone jest cztery rurki dwie to wężownica a dwie to od dołu zasilanie zimnej wody i z góry odejście ciepłej wszystkie rurki podłączone są na śrubunki z doszczelnieniem płaskim, pewnie trzeba wymienic jakąś uszczelkę. Nic trudnego po śrubunkach będzie widac jeśli cieknie. POZDRAWIAM
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   goluszysko 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 10-listopada 11

Napisany 11 listopada 2011 - 12:27

Super!
widac ze znasz ten kociol!
nie wiem czy zabiore sie sam za te rurki ale dzis doszedl jesszcze jeden problem!

otoz piec grzeje wode w CO do 40 stopni i sie wylacza...
znow zalacza i wylacza.
jakby nie mogl sie nagrzac.

ale jak sie go wylaczy z pradu i wlaczy - dziala super.

tylko ze tak byc nie moze! jak mi przestanie w nocy grzac?
nie bede stal i sie przygladal czy grzeje czy nie?!

co za kawal smiecia....
a tani nie byl..
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 11 listopada 2011 - 06:59

Czy od 2008 roku robiłeś jakieś przeglądy jeśli tak to kiedy?
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   goluszysko 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 10-listopada 11

Napisany 12 listopada 2011 - 02:40

regularnie!
co rok - instalator - wbitka w ksiazke. i wszystko bylo super... jak byl instalator, oczywiscie,
i przez wiekszosc czasu ten piec dzialal dobrze, ale ma takie wlasnie glupie wpadki - to podcieknie, to sie zawiesi..
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 12 listopada 2011 - 08:57

Jeszcze zależy co robił z tym kotłem ten serwisant, może poprostu zadzwoń do niego bo z tego co piszesz to trzeba mu zrobic reset fabryczny, może ta woda coś tam porobila.

Ten post był edytowany przez termastyl dnia: 12 listopada 2011 - 08:58

0

#9 Użytkownik jest niedostępny   goluszysko 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 5
  • Dołączył: 10-listopada 11

Napisany 18 stycznia 2012 - 02:03

witam!
chcialbym podziekowac termastyl za trafna podpowiedz - faktycznie, zasobnik, nie wiem dokladnie jak i dlaczego ale po zmianie zasobnika przez serwis dedietricha z gdyni, wszystkie objawy ustapily. niestety trzeba bylo zdjac caly kociol, bo zasobnik byl przykrecony od plecow, ale jakos sie udalo. no i miska spod kotla zniknela, mam nadzieje juz na zawsze:)
jeszcze raz bardzo dziekuje za dobra sugestie i pozdrawiam,
Marcin
0

#10 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 18 stycznia 2012 - 05:17

Ok zawsze do usług. Cieszę się że mogłem pomóc. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ DUŻO CIEPEŁKA
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie