ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Regulator Calormatic Vaillant Krzywe - Dziwne Zachowanie Regulatora - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Regulator Calormatic Vaillant Krzywe - Dziwne Zachowanie Regulatora

#1 Użytkownik jest niedostępny   kosor 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 07-lutego 12

Napisany 07 lutego 2012 - 09:38

Witam
Mam od grudnia 2011 piec Vaillant ecoTEC VSC 196/2-C 150 + regulator calormatic 430.
Dom nowy, silka, ocieplenie 20 cm styropianu , poddasze 20 cm wełny, okna trzyszybowe, rekuperacja.
Pisałem tutaj na forum i czytałem o krzywych. Najpierw na trybie ręcznym , przy krzywej 0,7 było ok. Przełączyłem na auto i przez pewien czas było dobrze dopóki temperatura zewnętrzna była taka sama.
Przy zewnętrznej -2 w domu ustawiłem 20 stopni i krzywa 0,7 ustawiony brak wpływu temp wewnętrznej. W domu było 19,5 (nie 20). Ale gdy temp. wzrosła do +3 w domu było 18,5 stopnia przy tych samych nastawach. Zmiana krzywej nic nie dawała. Jak dałem na 0,8 to piec grzał mocniej ale krócej, przy 0,7 grzał słabiej dłużej ale nigdy 20 stopni w pokoju nie było tylko 19.
Teraz w drugą stronę, zaczęły się mrozy przy krzywej 0,7 zaczynało być za ciepło. Więc zacząłem obniżać krzywą. Ale im większy mróz tym coraz cieplej się robiło. W końcu przy -20 mam krzywą 0,4 i w środku 21 stopni mimo ze mam nadal nastawione 20. A żeby było śmieszniej, przy tem. -20 spalił mniej gazu niż przy -3
Już nic nie rozumiem.
Przy temperaturach +5, -5 nie dogrzewa mimo zmian krzywej.
Przy temperaturze ok -10 utrzymuje zadana temp.
Przy temperaturach -15, -20 przegrzewa i zamiany krzywej też nic nie dają bo im niższa krzywa dłużej grzeje niższą temperaturą na wyjściu.
O co tu może chodzić ?
Czy wy tez musicie co chwile zmieniać krzywe ?
Miałem nadzieję przed zakupem regulatora, że nie będzie aż tyle zachodu z regulacją tego pieca.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 11 lutego 2012 - 11:14

Ustaw sobie swoją krzywą ten regulator jest dośc inteligentny uczy się ale trzeba o nim wiele wiedziec i nie wszystko piszą w instrukcji.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie