ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Defro Duo Plus 25 Kw - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Defro Duo Plus 25 Kw

#1 Użytkownik jest niedostępny   marcys1982 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 04-lutego 12

Napisany 04 lutego 2012 - 12:25

Witam
Posiadam piec Defro Duo Plus 25 kW z ruchomą retortą. Mam problem ze zrywającym zabezpieczeniem ślimaka ( raz na 3-4 dni), a ekogroszek kupiłem workowany najdroższy jaki był na sprawdzenie. A co jeszcze to bardzo zachodzi sadzami cały piec. Spotkał się już ktoś z takim problemem zrywania zabezpieczeń. No i co ważne wie ktoś jak najlepiej ustawić sterownik w tym piecu bo jak narazie gdy nie zerwie zabezpieczenia to tam piec pochłania ponad 50 kg ekogroszku dziennie. Czekam na odp.

Ten post był edytowany przez marcys1982 dnia: 04 lutego 2012 - 03:54

0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Arek 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 128
  • Dołączył: 22-listopada 10

Napisany 06 lutego 2012 - 12:10

50 kg to ogrom jak na 25 KW. Obrotowe retorty od początku były słabym pomysłem, Defro już nie robi kotłów Plus. Miałeś pecha kupując akurat taki nieprzetestowany piec. Nie pozostaje nic jak dzwonić codziennie o piątej rano do serwisu, może się zlitują i przyjadą poregulować i sprawdzić w czym problem (chyba że masz jeszcze gwarancję to wtedy reklamuj jako niesprawny). Chyba tylko Klimoszowi jako tako działają obrotowe retorty.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   marcys1982 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 04-lutego 12

Napisany 06 lutego 2012 - 10:29

kontaktowałem się już z serwisem bo na szczęście mam jeszcze piec na gwarancji i mają wymienic na stałą retorte. A masz może jakieś mądre ustawienie sterownika bo jak narazie jestem na etapie regulacji. Chodzi mi najbardziej o spalanie paliwa.
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 06 lutego 2012 - 11:26

Przy naprawie kotła będziesz miał okazję uzyskać dobre nastawy od serwisantów.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   marcys1982 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 04-lutego 12

Napisany 07 lutego 2012 - 03:58

Właśnie dzisiaj została wymieniona ruchoma retorta na stałą przez serwis.Twierdzą że nie będzie już problemow z nadmiernym zrywaniem zabezpieczeń na ślimaku. Ustawił piec i czekam na efekty . Mam nadzieję że będzie ok jak z zabezpieczeniami jak i ze spalaniem. Poczekam z tydzień. Pózniej napisze jak sie sprawuje.
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   Sony 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 24-października 12

Napisany 24 października 2012 - 07:33

marcys1982 jakie masz ustawienia po wymianie,ja mam duo 25kw z PID ale odłączyłem ten niby tak wspaniały PID nie sprawdza sie moze jak bedą mrozy to go włącze tak podpowiedzieli mi w defro moje ustawienia to
podawanie 15s
przerwa podawania 85s
podawanie w podtrzymaniu 15s
przerwa podtrzymania 30min.
wentwlator w podtrzymaniu 15s
przerwa wen. w podtrzwmaniu 15min.
moc wentylatora 31%
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie