ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Kocioł Z Wbudowanym Zasobnikiem? Saunier Duval F25 H-Mod? - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Kocioł Z Wbudowanym Zasobnikiem? Saunier Duval F25 H-Mod?

#1 Użytkownik jest niedostępny   8szymek8 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 22-czerwca 12

Napisany 22 czerwca 2012 - 11:07

Witam,
niedługo czeka mnie remont domu, w planach mam wymianę wszystkich grzejników, rur od ogrzewania i pieca gazowego.
Dom ma parter i pierwsze piętro, w sumie jakieś 130m^2, odległości od pieca nie przekraczają 7-8m.
W domu 4 dorosłe osoby, prysznic, wanna, 4 zlewy. Kocioł ma służyć do ogrzewania domu i CWU.
Z racji braku miejsca biorę pod uwagę tylko piece z zamkniętą komorą spalania i najpoważniej myślałem o tych, z wbudowanym zasobnikiem.
Chciałbym zapytać, czy warto inwestować w kondensaty, bo wiem, że wykorzystują one swą max sprawność tylko w określonych warunkach,
w związku z tym boję się, że będę miał kondensat działający jak zwykły kocioł..
Na rynku jest kilka modeli piecy niekondensacyjnych z wbudowanym zasobnikiem, zastanawiałem się nad:
-Saunier Duval Isotwin F25 H-mod
-Immergas Zeus
-Vaillant Aqua Plus
Ma ktoś doświadczenia w ich użytkowaniu? A może jeszcze inne rozwiązanie i model?
Jak wygląda serwis (Poznań) i ile kosztują części, gdyby coś się zepsuło?
Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam
Szymek
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 27 czerwca 2012 - 12:27

Niestety nie mam doświadczeń w użytkowaniu tych kotłów ale znajomy serwisant Immergasa - o czym juz zresztą w jednym z wątków pisałem - powiedział że rewelacyjnie spisują się modele Zeus tej firmy.
Ponoć czas nagrzewania wody we wbudowanym zbiorniku wynosi ok. 10 min. a awaryjność tych modeli jest bardzo niska.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie