ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Kocioł Kondensacyjny A Małe Mieszkanie W Starym Budownictwie. - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Kocioł Kondensacyjny A Małe Mieszkanie W Starym Budownictwie.

#1 Użytkownik jest niedostępny   lukasso12 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 03-czerwca 12

Napisany 10 czerwca 2012 - 11:49

Zastanawiam się i stoję przed dylematem jaki kocioł nowy zakupić do swojego małego 54 m kw. nieocieplonego i zimnego mieszkania w starym budownictwie.Dużo czytałem że kotły te najlepiej sprawdzaja się na dużych powierzchniach i instalacji grzejnikowej przewymiarowanej.Ja mam w swoim mieszkaniu grzejniki panelowe firmy Buderus typ C22 600/800 2 szt. C22 600/1000 1 szt. C22 600/1200 1 szt. 600/400 1 szt. C11 500/500 1 szt. 1 drabinka łazienkowa juz wysłużone maja 12 lat .Czy w moim przypadku zakup kondensata będzie dobrym rozwiązaniem?
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 12 czerwca 2012 - 10:15

Witam

Powiem tak, przez większą część roku kocioł taki będzie kondensował. Dzięki temu iż cześć producentów oferuje kotły z mocą modulowaną np. już od 3kW (Immergas Victrix) kocioł będzie pracował płynniej niż zwykły kocioł z zamknięta komora spalania który moduluje np. od 10kW.
Okres pracy kondensata na wyższych parametrach będzie wg mnie krótki.
Może ktoś z forumowiczów byłby w stanie odpowiedzieć na pytanie jaki byłby przwidywalny okres zwrotu różnicy cenowej pomiędzy zwykłym kotłem a kondensatem. To będzie ok. 1,5 - 1,7tyś zł.
Druga sprawa to fakt że zwykłe kotły w przedziale cenowym do 2000zł to żadna rewelacja zarówno pod względem konstrukcyjnym jak i pod względem awaryjności.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 19 czerwca 2012 - 06:59

Po 2 sezonach grzewczych zwraca się taka inwestycja, pod warunkiem że nie jest to kocioł 2-funkcyjny
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 27 czerwca 2012 - 09:32

Tyle że patrząc na powierzchnię użytkową obiektu może być problem z usytuowaniem zasobnika. Sądzę że okres zwrotu nakładów poniesionych na zakup dobrego kotła gazowego kondensacyjnego dwufunkcyjnego tez nie będzie jakiś strasznie długi. Przy kotle jednofunkcyjnym pod uwagę trzeba brać jeszcze konieczność zakupu zsobnika c.w.u. i koszt jego montażu. Pewnie gdzieś w granicach 1,5tyś. zł.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie