ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Klimosz - Co Sadzicie - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

  • 2 Stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Klimosz - Co Sadzicie

#1 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 01 października 2012 - 08:56

WITAM.
MAM PYTANIE CO SADZICIE O KOTŁACH KLIMOSZI CO POWIECIE NA ICH NOWY KOCIOŁEK LING MULTIDUO Z PODAJNIKIEM TŁOKOWYM.CZY WARTO SIE JEMU BNLIZEJ PRZYJZEC I CZY WART JEST ZAKUPU
NO I JESZCZE JEDNO DLACZEGO WYCOFALI KOCIOŁ KING OPTIMAL CZYZBY BYŁ AWARYJNY?
DZIEKI ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 03 października 2012 - 07:10

Kotły serii King są wycofane w związku z zakończeniem współpracy z Teklą. Teraz Tekla sprzedaje je pod własną nazwą.

O kotłach Klimosz Nowa Generacja na razie wiem tyle co o Yeti.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 04 października 2012 - 01:18

dzieki Gregory za podpowiedz okazuje sie ze te kotły tekla sa troche tansze od klimosza a wyglądają tak samo,tylko czy ktos moze cos wiecej o nich powiedziec
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 04 października 2012 - 02:20

Z tego co wiem są to obecenie jedne z najlepszych kotłów na rynku. Przynajmiej taką opinię miały pod marką Klimosz więc nic się raczej nie zmieniło.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 08 października 2012 - 05:58

a tak w ogóle to co lepsze rynnowy czy slimakowy
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 08 października 2012 - 06:22

Podajnik ślimakowy nie wyklucza w tym samym kotle palnika rynnowego. Więc możesz mieć 2 w 1 ;-)
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 17 października 2012 - 08:35

a tak w ogóle czy ktos moze mi wyjasnic czym sie rózni podajnik slimakowy od rynnowego i tłokowego i który jest najlepszy pod względem spalania paliw(który spala najbardziej róznorodne paliwa)
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 17 października 2012 - 08:36

no i który najbardziej polecacie
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 18 października 2012 - 09:46

Podajnik:
1. Podajnik nie spala paliwa tylko je podaje na palnik
2. Są podajniki ślimakowe i tłokowe
3. Lepszy (bardziej precyzyjny) jest podajnik ślimakowy

Palnik
1. Na palniku odbywa się spalanie paliwa
2. Są palniki retortowe, rynnowe i palnik do tłoka (zazwyczaj płaski prostokąt)
3. Najlepszy pod względem kontroli płomienia i efektywnego spalania jest palnik retortowy
4. Rynna to ciągle temat do dyskusji
5. Tłok to przeżytek

Taka jest moja opinia w bardzo wielkim skrócie.
0

#10 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 18 października 2012 - 09:53

ale zauwazylem ze polniki retortowe sa "zamieniane" na rynnowe bynajmnie u takiego producenta jak klimosz czyzby to tez przezytek
0

#11 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 19 października 2012 - 08:39

Nie są zamieniane tylko dodawane do oferty. To odpowiedź na oczekiwania tych którzy potrzebują kocioł "na wszystko". Popyt kreuje podaż.
0

#12 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 20 października 2012 - 10:23

czyli rynnowy najlepszy pod wzgledem spalania paliw
0

#13 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 20 października 2012 - 10:25

w ofercie klimosza nie znalazłem palnika retortowego obrotowego
0

#14 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 21 października 2012 - 12:15

Rynnowy jest toretycznie najbardziej uniwersalny pod względem spalanych paliw, w praktyce poszukaj sobie filmików na youtube jak wygląda płomień na palniku rynnowym a jak na retortowym i spróbuj wyciągnąć jakieś wnioski. Obrotówkę Klimosz wycofał wraz ze starą generacją kotłów. Moim zdaniem Powiniem to zresztą zrobić dużo wcześniej. To rozwiązanie (retorta obrotowa) skompromitowało się jakieś 2 - 3 lata temu.
0

#15 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 22 października 2012 - 05:49

czyli jezeli chcąc kupic kocioł na wszystko to co radzisz
0

#16 Użytkownik jest niedostępny   luki 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 29
  • Dołączył: 22-listopada 11

Napisany 22 października 2012 - 05:50

faktycznie płomien w rynnowym jest nieco inny(ja jestem zwykłym laikiem w tych sprawach)
0

#17 Użytkownik jest niedostępny   Mike 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 24-listopada 12

Napisany 24 listopada 2012 - 07:57

Zobacz postluki, o 22 października 2012 - 05:50 , powiedział:

faktycznie płomien w rynnowym jest nieco inny(ja jestem zwykłym laikiem w tych sprawach)



Witajcie Panowie, przyglądam się Waszej dyskusji i przy okazji chciałem wyrazić swoje zdanie. W skrócie i po kolei. Uważam, że palniki obrotowe są do niczego, jest to nadmuchany temat, że niby można spalać wszystko. Klient tylko tak myśli a w rezultacie się nic nie zmienia, spalanie jest jak na zwykłej retorcie. Poza ty, że palnik obrotowy jest bardziej awaryjny, konkretnie ruchoma koronka niezależnie czy jest wewnętrzna czy zewnętrzna (są różne konstrukcje). Stąd chwała Bogu dla Klimosa, że jest jednym z tych producentów, który nie wciska kitu ludziom jakie palniki retortowe obrotowe są dobre i wspaniałe. Palniki tłokowe, niby na wszystko, ale też się zacinają i są generatorem potężnej ilości pyłu ze względu na duże porcjowanie paliwa oraz brak solidnych uszczelnień podajnika, więc kotłownia jest strasznie zabrudzona i zapylona. Jak masz kotłownie na poziomie mieszkalnym - po prostu odradzam, bo syf przeniesie Ci się wszędzie. Z resztą palniki obrotowe też dodatkowo pylą właśnie przez obrót talerza retorty.
Co do podajników to uważam, że najlepsze są ślimakowe. Klimosz prawdopodobnie wprowadził rynnę zastępującą kocioł tłokowy. Rynna spala w zasadzie wszystko, głównie przeznaczona jest na miał węglowy, węgiel brunatny. Oczywiście spala jeszcze ziarna zbóż, zrębki, eko-groszek i pelety. Ja bym polecał ją na miał i na brunatny - na kiepskiej jakości paliwa oraz drobne czyli z pyłem węglowym. Jak zamierzasz palić eko-groszkiem bez pyłu i peletem kup sobie po prostu palnik retortowy. Jest niezawodny i sprawdzony od lat. W palniku rynnowym mogą powstawać spieki, które musi zrzucić dopiero kolejna podana ilość paliwa. Spiek musi być przesunięty przez całe koryto rynny. Stąd też czym koryto rynny krótsze tym lepsze. W retorcie jak powstanie spiek, to szybko zostanie wypchany przez paliwo podawane od dołu. Czym lepsze paliwo tym szanse na spieki mniejsze. W retorcie rzadko występują spieki, są to raczej przyczyny nieumiejętnej regulacji palnika lub faktycznie paliwa z Castoramy itp..
Co do kotłów zasypowych klimosza, padło pytanie o King Optimala, to faktycznie zrezygnował z tych kotłów po współpracy z Teklą. Oferują obecnie wyjątkowo kotły żeliwne. Być może wynika to z proporcji sprzedaży, kto wie, stąd nie chcą już kotłów zasypowych stalowych. Od lat sprzedają żeliwo Viadrusa jako główny przedstawiciel na Polskę. Klimosz na stronie podaje jeszcze info, że wszystkie kotły automatyczne są przeznaczone do układów zamkniętych, muszą zatem być mocniejsze konstrukcyjnie, w tym jest stal kotłowa, wcześniej konstrukcyjna. Więc prawdopodobnie i Tekla dalej ma konstrukcyjną. Niektórzy mówią, że konstrukcyjna wystarczy. Ja bym jednak wybrał kotłową. Wcześniej klimosz miał tylko kotły w wersji B na układy zamknięte, które były droższe o jakieś 1000-1500zł. Akurat to śledzę stąd się orientuję. Wystarczy spojrzeć w obecny cennik znając cennik z początku roku. Nie odpaliłem jeszcze retorty NG Klimosza, nie miałem okazji, ale na pewno podzielę się spostrzeżeniami w stosunku do kotłów Klimosza z poprzednich lat. Pozdrawiam Panów.

Ten post był edytowany przez Mike dnia: 26 listopada 2012 - 10:08

0

#18 Użytkownik jest niedostępny   tuptus 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 26-grudnia 12

Napisany 28 grudnia 2012 - 08:24

WItam
Czy ktoś już posiada Linga Rynnowego od Klimosza? może jakieś spostrzeżenia? Jak narazie słyszałem o tym kotle ,że są z nim jakieś problemy,ale chciałbym się dowiedzieć coś konkretnego z pierwszej ręki, czy warto inwestować w ten kocioł.
Proszę o info.
pozdrawiam
Tuptuś
0

#19 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 28 grudnia 2012 - 09:48

To ciekawe. Ja słyszałem, że bardzo udany kocioł.
0

#20 Użytkownik jest niedostępny   Mike 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 24-listopada 12

Napisany 20 stycznia 2013 - 02:35

To chyba kwestia regulacji, no i umiejętności serwisanta lub użytkownika. Generalnie zasady działania palnika

Zobacz postGregory, o 28 grudnia 2012 - 09:48 , powiedział:

To ciekawe. Ja słyszałem, że bardzo udany kocioł.

0

Prześlij ten temat:


  • 2 Stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie