ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Grzejniki Purmo - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Grzejniki Purmo

#1 Użytkownik jest niedostępny   Bojar 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 11
  • Dołączył: 28-kwietnia 11

Napisany 28 kwietnia 2011 - 10:48

Do niedawna byłem przekonany że grzejniki Purmo to taki typ grzejnika. Przedwczoraj jednak sprzedawca uświadomił mnie że jest to tylko jeden z wielu producentów grzejników panelowych. Ten sam sprzedawca zachęcał mnie do zakupu grzejników Diamond. Przeszukując internet znalazłem jeszcze wiele grzejników o podobnej budowie i nawet jeszcze tańszych. Czy może ktoś przyblizyć mi tą tematykę. Boję się kupić tanio i potem żałować ale przepłacać za Purmo też nie chcę. Będę wdzięczny za porady i sugestie.
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 29 kwietnia 2011 - 08:27

Proponuję zainteresować się niemieckimi grzejnikami Kermii lub belgijskimi Henradami. Te grzejniki mają najlepszy stosunek jakości do ceny.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Bojar 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 11
  • Dołączył: 28-kwietnia 11

Napisany 29 kwietnia 2011 - 04:09

Zobacz postmaximus, o 29 kwietnia 2011 - 08:27 , powiedział:

niemieckimi grzejnikami Kermii lub belgijskimi Henradami.

Czy w przypadku wspomnianych grzejników są one faktycznie produkowane w Niemczech lub Belgii czy są to może firmy, które już dawno przeniosły produkcję do Chin lub Turcji ?
0

#4 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 04 maja 2011 - 07:42

Kermi są produkowane w Niemczech a Henrady w Belgii. To już jedne z ostatnich nie produkowanych w Turcji lub Chinach. Akurat te marki bardzo dobrze sobie raedzą w Polsce co może oznaczać, że jakość też jest dla nas ważna. Warte zakupu są jeszcze belgijskie Radsony.
0

#5 Użytkownik jest niedostępny   Bojar 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 11
  • Dołączył: 28-kwietnia 11

Napisany 19 maja 2011 - 10:40

Jak wypada porównanie Henrad - Stelrad ?
0

#6 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 19 maja 2011 - 12:06

Nie wiem jak Stelrad ale Henrad jest produkowany w Belgii a to do mnie przemawia jak nic innego. Jeśli Stelrad pochodzi np. z Turcji to odpuść zdecydowanie zakup takich grzejników.
0

#7 Użytkownik jest niedostępny   Bojar 

  • Bywa czasami
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 11
  • Dołączył: 28-kwietnia 11

Napisany 16 czerwca 2011 - 01:14

Spotkałem się z opinią, że grzejniki Purno sprzedawane z rabatem ponad 50 % od cen cennikowych są przeznaczone na inwestycje. Co to dokładnie oznacza, czy jest to II gatunek ?. Czy są one niższej jakości niż wersja przeznaczona dla klientów detalicznych. Czy budując dom nie oznacza to, że też robię inwestycję.
0

#8 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 16 czerwca 2011 - 11:47

Myślę, że pojęcie kocioł czy też grzejnik inwestycyjny nie oznacza wprost II gatunku.

Jak sama nazwa wskazuje kocioł inwestycyjny nie jest przeznaczony na rynek klientów indywidualnych. Często przy realizacji inwestycji (osiedle, kaminica itp) od jakości, ważniejsza jest cena za 1 sztukę urządzenia. Część producentów posiada w ofercie takie kotły, często nie występują one nawet w cenniku, lub cena nie jest podana (towar podlega indywidualnej wycenie w zależności od rozmiaru inwestycji).

Faktem jest, że takie urządzenia regularnie "wyciekają" do sprzedazy detalicznej. Nie znam jednak dogłębnie tego tematu.
0

#9 Użytkownik jest niedostępny   Chudzielec 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 6
  • Dołączył: 08-lipca 11

Napisany 08 lipca 2011 - 02:44

PURMO nie ma grzejnika inwestycyjnego. Ma inwestycyjne warunki rabatowe :)
0

#10 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 13 lipca 2011 - 08:51

Czytałem, że udział Purmo w rynku grzejnikow stalowych z roku na rok maleje.
0

#11 Użytkownik jest niedostępny   Mastero 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 7
  • Dołączył: 24-stycznia 12

Napisany 24 stycznia 2012 - 01:54

Hej,
mam w domu grzejniki PURMO sprawuja sie rewelacyjnie, bez zażutu .
pozdrawiam
0

#12 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 24 stycznia 2012 - 06:06

Grzejnik Purmo grzeje jak to każdy grzejnik stalowy, na tle konkurencji za drogi.
0

#13 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 25 stycznia 2012 - 02:13

Grzejniki "inwestycyjne" produkują tylko nieliczne firmy a właściwie nie produkują tylko markują, polega to mniej więcej na tym jak produkcja towarów na biedronkę, czyli inwestor życzy sobie jakąś ilośc grzejników i dyktuje poniekąd cenę mając gdzieś jakośc jedynie grzejnik ma spełniac podstawowe normy: szczelnośc ciśnienie robocze a żywotnośc tylko na okres gwarancji, wtedy grzejnik ma np. blachę zamiast 0,55 mm to 0,4 mm któta od środka ani nie jest oksydowana ani w inny sposób zabespieczona nie mówiąc już o składzie tej stali bo jak wiemy blachy są różne. Co do kotłów też nieliczne firmy produkują modele inwestycyjne, tu sprawa wygląda trochę inaczej w niektórych jest to zubożona automatyka co nie stanowi problemu bo po co nam rozbudowana automatyka skoro kocioł nie potrzebuje sterowania pogodowego, czy obsługi mieszacza podłogowego. Kotły typowo inwestycyjne są nie rzadko lepsze do mieszkań w blokach bo mają bardziej dopracowany wydatek ciepłej wody z racji przepływowego jej ogrzewania, niż wydatek ciepła w wodzie kotłowej gdyż rzdko się spotyka wysilone kotły w mieszkaniach. Co to znaczy a to że moc kotła to częcto 24kW lub 19kW czyli metraż 200 lub 250 metrów kwadratowych ale kto ma takie mieszkanie w bloku, zazwyczaj to mieszkania do 100 m2. Gorzej sprawa się ma jeśli w kotłach producent zmienia materiały wymienników lub palników bo też takie przypadki są. POZDRAWIAM
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie