ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Grzejnik Słabo Grzeje W Porównaniu Do Reszty - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Grzejnik Słabo Grzeje W Porównaniu Do Reszty

#1 Użytkownik jest niedostępny   sultanbruneii 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 2
  • Dołączył: 21-lutego 12

Napisany 21 lutego 2012 - 10:43

Witam
Mam następujący problem. 2 tyg. temu uruchomiliśmy nowy piec 19 kW brucer wyprodukowany w Pleszewie. Instalacja wygląda jak na zamieszczonym schemacie. Mieszkam na I piętrze gdzie dwa grzejniki oznaczone kolorem fioletowym grzeją super natomiast jeden żółty grzeje dużo słabiej. Zastanawiam się co może być tego przyczyną. Zawory wejściowe są odkręcone na max grzejnik nie jest zapowietrzony, poza tym górna jego część jest letnia a dolna praktycznie całkowicie zimna. Co może być nie tak? już próbowałem spuszczać wodę z instalacji i napuszczać od nowa. zastanawiam się czy to może być jakaś wada grzejnika a może coś z zaworami jest nie tak. zawór termostatyczny (oczywiście odkręcony na maks) z zewnątrz jest tak samo gorący jak takiej samej wielkości inny grzejnik na piętrze. na zaworach nie ma kryzy żeby je podkręcić. Grzejnik w tym samym pionie piętro niżej też grzeje nieco słabiej od reszty.
A może pompa jest zbyt słaba?


Dodam informacje: temperatura na grzejniki 55 st.C
zawór 4D odkręcony na maks
pompa LFP PCO 25/4 ustawiona na 3bieg (wg zapewnień instalatora 4 m wynoszenia spokojnie tu wystarczają na chłopski rozum dla mnie nie bardzo bo ze stropami wysokość od pieca do I piętra to ok 5m ale może się mylę)
zawory termostatczne invena

Proszę o pomoc co mogę jeszcze podziałać. Jeśli podałem za mało inf to piszcie

Załączone pliki


0

#2 Użytkownik jest niedostępny   termastyl 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 205
  • Dołączył: 18-lipca 11

Napisany 22 lutego 2012 - 01:59

Zamknij inne grzejniki i zobacz czy wtedy grzeje jeśli tak to znaczy że trzeba kryzowac inne grzejniki. Jeśli to nie jest nowa instalacja to czasami dzieje się tak że jeśli zawór pod głowicą był długo zamknięty to nie odbija jak otwieramy głowicę czasami trzeba wykręcic całą wkładkę zaworu i zobaczyc czy wszystko jest ok. POZDRAWIAM
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   Hydromaroozo 

  • Stały bywalec
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 30
  • Dołączył: 25-października 11

Napisany 04 marca 2012 - 08:40

A może po prostu instalacja jest zapowietrzona. Sprawdzałeś to ? Ewentualnie gdzieś rura zarosła i ciepła woda słabo przechodzi.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie