ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Przeróbka Kotła Zasypowego Na Automatyczny - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Przeróbka Kotła Zasypowego Na Automatyczny

#1 Użytkownik jest niedostępny   Gucio56 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 1
  • Dołączył: 12-lipca 11

Napisany 12 lipca 2011 - 02:30

Witam drogich Fachowców

Rozpocząłem nowy temat bo nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje pytania na forum.

Chcę przerobić mój kociołek zasypowy mojej konstrukcji (dobra wydajność) na automata, aby rzadziej go odwiedzać. Nadmienię i paliwem ma być głównie miał i czasami eko - groszek
Obecnie palę gazem i są tego wysokie koszty - przydało by się je zmniejszyć. Dlatego wymyśliłem aby dokonać przeróbki mojego piecyka, którego używałem kiedyś - główne paliwa to był miał i drewno sosnowe.

I stąd mam kilka pytań do was:

1. Jaki według was najlepiej zamontować podajnik (najlepsza wydajność i bezawaryjność)
2. Ile pali przeciętnie piec miałowy z podajnikiem opału - dziennie i na sezon (omijając jakość opału - spotkałem się z wieloma danymi)?
3. Jak to się ma do gazu?
4. Jaki sterownik najlepiej wybrać?
5. Czy jest opłacalny taki zabieg - kiedy się może o zwrócić?

Bardzo będę wdzięczny za odpowiedzi na pytania. Pomogą one mi w podjęciu decyzji o modernizacji kotłowni.

Pozdrawiam
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   Gregory 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 472
  • Dołączył: 18-listopada 10

Napisany 16 lipca 2011 - 09:56

Podajnik (kompletny układ podający z retortą) spalający eko-groszek i miał kosztuje około 1800 zł. Sensowny sterownik 500 zł. Powiedzmy, że zamkniesz koszty w 3 tys zł. Zależnie od tego w jakim stanie jest obecny kocioł poużytkujesz 3 - 5 lat. Aby policzyć koszty i zwrot z inwestycji podaj jaki metraż ma dom, jak jest ocieplony, ile osób użytkuje wodę użytkową.
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 16 lipca 2011 - 04:49

Jeśli sam wykonałeś sobie kocioł c.o. to przeróbka taka nie nastręczy Ci większych problemów lecz wg mnie nie jest to opłacalna inwestycja.
Twój kocioł z pewnością jest kotłem stalowym i to co pisze Gregory o okresie jego egzystencji jest raczej prawdą (zakładam że użytkujesz go już kilka lat) chyba że wykonałeś go z blachy 10mm ale wtedy raczej nie mógłbyś napisać że ma "dobrą wydajność". Na Twoim miejscu pomęczyłbym się kilka lat a później kupił kocioł z najwyższej półki np. Klimosza Linga Duo.
Jesli już koniecznie kręci Cię taka przeróbka to kup brucera z żeliwnym podajnikiem ślimakowym. Będziesz z niego zadowolony.
Pozdrawiam
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie