ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic : Piec , Kominek ? Pomozcie! Nie Mam O Tym Zielonego Pojecia..... - ForumGrzewcze.pl - Ogrzewanie bez tajemnic

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Piec , Kominek ? Pomozcie! Nie Mam O Tym Zielonego Pojecia.....

#1 Użytkownik jest niedostępny   basket1988 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 28-lipca 11

Napisany 31 lipca 2011 - 07:45

Witam serdecznie Łukasz z tej strony. Mam pytanie a raczej prosze o dorade. Posiadam z narzeczona mieszkanie - kawalerka. 38m2 . jeden duzy pokoj, duza kuchnia, lazienka - wszystko ze tak powiem w jednej lini - pod pokojem piwnica. Priorytetem jest dla nas zeby w mieszkaniu byla jednakowa temeratura, i jednoczesnie czysto w mieszkaniu . Prosze o poradę jaki piec albo komiek zalozyc w mieszkaniu albo piec piwnicy..
slyszelismy juz o piecu z podajnikami - kominkach z nadmuchem ... ale szczerze nie mamy pojecia za bradzo o temacie grzewczym , piecach itd :( do mieszkania niestety nie mamy mozliwosci podlaczenia centralnego ( netka gazu nie dociagnieta do naszej ulicy - a mieszkancy sami lesnicy .... ) Szczerze ogrzewanie elektryczne jest meczace i za drogie .... za te pieniadze wydane zima mozemy uzyskac wiele cipla inna droga ... wiec prosze o porade....
0

#2 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 04 sierpnia 2011 - 07:08

Co prawda nie jestem zwolennikiem takich rozwiązań ale na twoim miejscu kupiłbym kominek powietrzny. Chyba że fundusze pozwalają Wam na montaż w piwnicy jakiegoś maleńkiego kotła np. Zębiec KU 6kW. W takiej sytuacji trzeba jednak zainstalować w pomieszczeniach mieszkalnych grzejniki (zakładam że piwnica pod Waszym mieszkaniem należy do Was). W porównaniu z kominkiem nie będzie występował problem kurzu w pomieszczeniach. Pewnym rozwiązaniem jest też zainstalowanie pieca-kuchni węglowej ale to jest wg mnie ostateczność (rozwiązanie z minionej epoki).
0

#3 Użytkownik jest niedostępny   basket1988 

  • Nowicjusz
  • Pip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 4
  • Dołączył: 28-lipca 11

Napisany 07 sierpnia 2011 - 05:48

no w koncu ktos Nam chcociaz cos doradzil :) w odpowiedzi na Twoje pytanie piwnica nalezy do nas takze to jest duzy + . jesli chodzi o grzejniki w mieszkaniu to by nie byl problem - wszystko fajnie by poszlo w jednej lini ciaglej. zaczynajac od piwnicy - wychodzac w pokoju do reszty pomieszczen - wszystko w linia ciaglej. .Szczerze tak na zainstalowanie wszytkiego szacowalismy w granicach max 7tys.choc nie wiemy jakie piece itd.... zalezy nam na otrzymaniu dobrej energi cieplnej - oraz zeby to "cos" dlugo trzymalo to cieplo. Nie wiem moze sie myle :P ale jak w pierwsztym poscie zaznaczylem - nie mamy o tym zielonego pojecia ...... :( bardzo dziekuje za odpowiedz i licze na nastepne sugestie , rady.
Pozdrawiam/y. :rolleyes:

moze jakies porady typu jakie grzejniki do tego , jakies urzadzenie do utrzymywania stalej temp.. itd

Ten post był edytowany przez basket1988 dnia: 07 sierpnia 2011 - 05:54

0

#4 Użytkownik jest niedostępny   maximus 

  • Sympatyk forum
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicz
  • Postów: 245
  • Dołączył: 16-listopada 10

Napisany 13 stycznia 2012 - 09:13

Jeśli o grzejniki chodzi to warto zainteresować się włoskimi SuperRadami. Mają ciekawy wygląd (niespotykany profil) i dobrą jakość wykonania za co u inncyh producentów trzeba zapłacić sporo więcej.
0

Prześlij ten temat:


Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie